úterý 9. listopadu 2010

O nákupčích, uniformách a módě obecně :)Pro znalé portugalštiny gramotné poměrně vtipné video ze včerejška -

Video je o tom jak v centru Ria zatkli nákupčího pro ADA, který kupoval pro Nema a jeho chlapce v armyshopu kanady, policejní uniformy, pouzdra na pistole, vojenské vesty apod. Na celé té věci je nejvtipnější, že já jsem měl občas z trafica pocit, že oni by pravděpodobně paradoxně vážně nejradši sloužili v armádě nebo policii.

Když jsem potkával místní vojáky narkotrafika, tak buď razili plážový styl (tj. žabky, bermudy a přes holé tělo neprůstřelná vesta, případně kšiltovka) nebo styl řemeslník (propocený triko, líná chůze a kulomet přehozený přes rameno jako když neseš hever) a nebo si tvrdě ujížděli právě na tom, že se převlíkali za policisty. Uniformy, takový ty policejní opasky včetně pout, vesty nebo černý trika s nápisy policie, případně s různými vlastními vyfantazírovanými jednotkami (alá "Speciální výzvědná jednotka ADA" apod.) No zábava, která mi zvlášť prvních X dní motala hlavu :)

Jinak nutno tedy dodat, že tyhle věci nebyly určeny pro módu, ale pro praktické účely - tj. připravované invazi do favely Morro do Fubá v Campinho. Tahle dodávka uniforem, patrně doplněná výzbrojí měla směřovat do favely Morro do Dezoito, v Água Santa, kterou ADA vyrvala minulý rok ze spárů milice a která má být právě základnou k ovládnutí komunity Fubá. Nem se zdá podnik neustále rozšiřuje...

Žádné komentáře: